NEDEN KALİTELİ SU

İNSAN HAYATİ İÇİN SU


Hayatımızdaki yeri tartışılamayacak kadar değerli olan içme suyunu, musluktan içmenin rahatlığına kavuşmanızı sağlayan arıtma cihazları ve arıtma sular hakkındaki faydalı bilgiler tek sayfada anlatılamayacak kadar çok. Biz aralarından en önemlilerini sizler için derledik ve hayatınızda köklü değişiklikler yapmanızı sağlayacak bilgileri bir araya getirdik. İşte evinize bir su arıtma cihazı alıp, suyunuzu rahat rahat musluktan içmek için sebepler;

1- Damacana Sularla İlgili Haberler

Sağlığımızı kısa ya da uzun vadede ama mutlaka olumsuz yönde etkileyen damacanalarda, bakteri riski oldukça yüksek. Özellikle pompa bölümünde oluşan bakterileri, su içerken vücudunuza almanız kaçınılmaz. Arıtma cihazlarının nasıl çalıştığını gördükten ve suyun tadına baktıktan sonra, sağlığınız için hangisinin daha iyi olduğuna kolayca karar verebilirsiniz.

2- Su Arıtma Teknolojisinin Gelişmesi

Sağlığınız konusunda içinizi en rahat ettirecek konulardan biri su arıtma sistemlerinin kusursuz bir teknoloji ile çalışıyor olması. MAGIC FOUNTAIN su arıtma sistemlerinde 5 farklı filtreden geçen musluk suyu, vücudunuza en yararlı minerallerle giriş yapıyor. Özellikle sudaki kloru tamamen ortadan kaldırmayı başaran sistem sayesinde, musluk suyunuz, şişelerdeki sulardan daha sağlıklı hale geliyor.

3- Mineraller

Suların arıtılırken, minerallerinden ayrılmamaları gerekiyor. Her şeyi arındırılan ve şişelenen sulardan ihtiyacınız olan mineralleri almanız oldukça zor. Fakat MAGIC FOUNTAIN su arıtma sistemi ile musluklarınızdan akan su, hem en temiz haline kavuşuyor hem de minerallerini koruyor. Özellikle çocukların sağlığında önemli rol oynayan ve düzenli şekilde almaları gereken mineraller için, su harici diğer kaynaklara ihtiyaç duymayacaksınız.


4- Tat ve Koku

Şişeler, damacanalar ve su içtiğiniz birçok kap, suyun tat ve kokusuna etki ediyor. İçtiğiniz suyun saflığını sorgulatan bu koku ve tatlardan, MAGIC FOUNTAIN su arıtma sistemleri ile kurtulabilir, en temiz suyun kokusuna
ve tadına yeniden kavuşabilirsiniz.

5- Suyun nereden geldiğini bilmenin verdiği rahatlık

Bu rahatlık hiçbir şeyde yok. Evinize aldığınız damacanaların, şişelerin, pompaların nerede nasıl doldurulduğu veya hangi ortamlarda işlendiği büyük bir gizem. Musluk suyunun geçtiği yollar da elbette temiz değil, ama en azından güvenebileceğiniz, bakımı doğru zamanlarda yapılan bir arıtma cihazıyla, suyunuza güveniniz sonsuz olacak ve ne içtiğinizi daha iyi bileceksiniz.


SAĞLIK İÇiN SU İÇMEK ÖNEMLİDİR

Temel olan besin kaynaklarından bir tanesi de sudur. Sağlık için su içmek önemlidir. Suyun içinde insanların faydalanacağı bir çok mineral bulunmaktadır. Bu mineralleri doğal ve sağlıklı olan sudan başka bir yerden alabilmek oldukça önemlidir. Bunların yanında su ayrıca ruh ve sinir hastalıklarına da oldukça iyi geldiği yapılan çalışmalar sonucunda kanıtlanmıştır.


Sağlık İçin Su İçmek Neden Önemlidir?


Bazı insanlar su içmek yerine bunların yerine geçebileceğini düşündükleri meşrubatlar, şekerli içecekler ve soda gibi sıvılar tüketirler. Ancak özellikle sıcak günlerde vücudun yegane ihtiyacı sudur. Bu nedenle özellikle efor kaybettiğiniz yada terlediğiniz günlerde su tüketmeyi unutmayın. Sağlık için su içmek önemlidir. Vücut insanı yaşatmak için farkında olmadığımız bir çok faaliyeti yerine getirir. Sizin bu faaliyetlere etki etme imkanınız yoktur. Su ihtiyacı da aynı şekilde vücut tarafından ihtiyacı doğrultusunda alınması gerekir. Siz istemeseniz de vücut sizi uyararak su almanızı ister.

Suyun yararları aşağıda sıralanmıştır. Ağızda bulunan bir çok koku yapan bakteriyi yok eder ve ağız kokusunu önler. Saç sağlığı açısından da suyun büyük önemi vardır. Unutkanlığı azaltır, bilinç düzeyini genişletir. Beyin dokusunun %90 lık bir kısmı sudur. Bu nedenle suyun içilmediği ya da ulaşılamadığı durumlarında stres ve gerginlik baş gösterir. Emziren bir annenin süt için başlıca kaynağı sudur. Suyun çok tüketilmesi süt verimini ve besleyiciliğinin artırır.


Suyun Kalp Sağlığı Açısından Önemi

Suyun insan vücuduna büyük ölçüde yararı olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Ancak bir çok insan aynı durumun kalp için de geçerli olduğunu farkında değil. Ama özellikle kalp sağlığı için sağlıklı su içmek büyük önem taşır. İçtiğimiz suyun ne kadar sağlıklı olduğunu bilmemiz gerekiyor. Evimizde içmek için kullandığımız sular sağlıklı olmalıdır. Bu nedenle sağlık standartlarına uygun suyu tüketmenin tek yolu su arıtma cihazı kullanmaktır.

MAGIC FOUNTAIN sağlık için su arıtma cihazları evinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir cihaz olup dünya standartlarında malzemelerden üretilmiştir. Ayrıca aldığınız filtreler aynı kalitede ve standartlarda olduğu için her zaman aynı kalitede su tüketirsiniz. Sağlıklı ve bütçenize uygun olan su arıtma cihazları sitemiz üzerinden bulunabilir (www.magicfountain.net). Sağlık için su için ve içirin.


MAGIC FOUNTAIN ürünleri 2,2 galon (8 lt) ve pompasız olarak standarttır.
3,2 galon (12 lt) ve pompa opsiyoneldir.

NEDEN SU ARITMA CİHAZI KULLANMALIYIM ?

Dünyanın oluşumundan bu yana hayatımızı idame ettirebilmemiz için olmazsa olmaz diyebileceğimiz belli başlı maddeler vardır. Bunların başında su gelir. Su geçmişten bu yana insanlık tarihinde ki en önemli ihtiyaçlardan birisi olmuştur. Temiz suya ulaşmak için toplumlar bitmek bilmeyen bir mücadele vermişlerdir. En az hayatımız kadar içtiğimiz suyu da dikkate almalıyız. Günümüzde birçok insan, temiz suya ulaşamadığı için hayatını kaybetmekte. Bu hepimizin bildiği bir olay. Fakat bilmediğimiz ya da ciddiye almadığımız başka bir olay daha var. Bu da birçok kişinin temiz olmayan içme suyu sebebiyle sağlık kuruluşlarına başvurduğu gerçeği. Bunun sebebi ise kaynağını bilmediğimiz hazır sular ve her ne kadar sağlıklı denilse de yapılan testlerde bir o kadar içilebilirlik oranı düşük olan şebeke sularımız. Yapılan araştırmalara göre insan sağlığı için tehdit oluşturan faktörler açısından SU 6. sırada yer almakta.


Her şeyin başı sağlık. Gelin, biraz neden su arıtma cihazı kullanmamız gerektiğini inceleyelim. Hazır sularda 750 yi aşkın zararlı madde tespit edilmiştir. Bu maddeler sebepsiz ağrılara, böbrek rahatsızlıklarına, nörolojik ve nörofizyolojik rahatsızlıklara, ishal , kusma mide bulantısı gibi şikayetlere sebep olmaktadır.

Hepimiz yüzlerce damacananın doğal kaynağa taşınarak doldurulamayacağını biliyoruz. Doğal kaynaklardan alınan suların büyük depolarla dolum tesislerine taşınması fikri ise daha muhtemel. Su taşıyan araçlar ne kadar temiz? Ya da bu işlem için ne kadar titiz davranılıyor? Dolum yapıldıktan ne kadar süre sonra bu hazır sular bize ulaşıyor? Dolum dağıtım hizmet aşamaları ne kadar sürer bilmiyoruz ama bayat bir suyu kendi iradesiyle hiç birimizin içmek istemeyeceğini biliyoruz. Aynı damacananın onlarca eve girip çıkması da olayın bir diğer acı yüzü. Önceden 3 yıl kullanımına izin verilen damacanaların son çıkan düzenlemeyle birlikte bir yılda 75 kez doldurulabilmesine ve bu doldurma işleminin toplamda 5 yıl olarak değiştirilmesine izin verildiği de bir diğer husus. Tek bir damacana 5 yıl boyunca yüzlerce farklı eve hizmet sağlar. Yukarıda da yer aldığı gibi hazır sulara pek te fazla güvenmememiz gerektiği aşikâr.


Bizler sağlığımız ve maddi karlılığımız için ne yapabiliriz diye düşünmeye başladığımız sırada ise karşımıza MAGIC FOUNTAIN Su Arıtma Sistemleri çıkıyor.

Bir su arıtma sistemine sahip olmak hazır sular içerisinde yer alan sağlığımızı tehlikeye atan birçok maddeyi bizlere filtreleyerek, musluğu her açtığımızda bize taze kaynağından yeni alınmış gibi sağlıklı bir su kalitesi sunacaktır. Reverse Osmos teknolojisiyle sudaki mineralleri kaybetmeden bize filtreleme işlemi yapabilen MAGIC FOUNTAIN su arıtma cihazları aynı zamanda suyu mineral bakımından zenginleştirmek üzere kullandığı filtreyle su arıtma sistemlerine farklı bir boyut kazandırmaktadır. Farklı modellerde ve farklı fiyat aralıklarında olan cihaz seçeneklerinin hepsinde aynı çalışma prensibi hedef alınmıştır. Yalnız içme suyu olarak değil, çayınızda, yemeklerinizde kullanabileceğiniz, meyve ve sebzelerinizi klordan arıtılmış bir suda yıkayabilmeniz için de olanak sağlar.


Her an taze suya ulaşabilme imkânı sunan ve bizleri su taşıma zahmetinden kurtaran su arıtma cihazları, aynı zamanda cebimizi de düşünmektedir. Kısa bir hesap yapacak olursak: 4 kişilik bir ailenin yeme, içme, meyve sebze yıkamak için haftalık ortalama 4 damacana su kullandığını varsayalım. Yapacağımız hesaplamada bir yıllık damacana veya pet şişe su masrafının ciddi rakamlara ulaştığı görülmektedir. Tüm bu durumlar göz önüne alındığında su arıtma sistemleri olarak kaliteli ve sağlıklı hizmet sağlayan MAGIC FOUNTAIN markası, tercih yapmanızda doğru bir karar olacaktır. Birçok ailenin memnuniyetine ulaşmayı başaran MAGIC FOUNTAIN Su Arıtma Sistemleri sizlere de sağlıklı bir hizmet sunmaktan memnuniyet duyacaktır. Her bütçeye uygun cihaz seçenekleri ile her eve hizmet sağlayabilmeyi hedefleyen markamız bu sektörde en iyi olana kadar kendini geliştirmeye ve her aileye hizmet sunmaya devam edecektir.